Może się wydawać, że urządzenie nowo postawionego domu czy świeżo zakupionego w stanie surowym mieszkania, to sama przyjemność. W końcu tego rodzaju lokum możemy od początku do końca zaprojektować po swojemu i stworzyć przestrzeń z naszych marzeń. Jednak doświadczenia czytelników naszego bloga zdają się nieco przeczyć tej tezie.

Zapytaliśmy kilkoro z nich, jak wspominają okres projektowania oraz urządzania wnętrz w swoich domach i mieszkaniach. Czy dobrze go wspominają? Co okazało się najbardziej stresujące? Zapraszamy do lektury najciekawszych odpowiedzi.

Bez pomocy profesjonalnego projektanta w życiu nie urządziłbym mieszkania.

Jak przyznaje Krzysiek, do kwestii aranżacji swojej kawalerki podszedł początkowo bardzo ambitnie.

Wydawało mi się, że ze wszystkim poradzę sobie samodzielnie. Rozrysuję ustawienie poszczególnych mebli, dopasuję kolor ścian, dobiorę dodatki… Jednak rzeczywistość okazała się nieco trudniejsza. Nie mam w mieszkaniu zbyt wiele przestrzeni, dlatego jej racjonalne rozdysponowanie sprawiło mi sporo problemów. W końcu uznałem, że nie ma sensu się stresować i sięgnąłem po pomoc profesjonalisty z tego biura projektowego – https://www.dom-art.eu/oferta/. Dzięki niemu powstała naprawdę świetna aranżacja, dopasowana do mojego charakteru oraz trybu życia. Podejrzewam, że gdyby nie pomoc fachowca, ostateczny efekt nie byłby taki imponujący.

W projektowaniu wnętrz bardzo pomogły mi fachowe czasopisma.

Marcelina od zawsze lubiła się uczyć oraz samodzielnie rozwiązywać różnorakie problemy. Dlatego przy aranżacji wnętrz postanowiła polegać wyłącznie na sobie oraz znalezionych w profesjonalnej literaturze wskazówkach.

Przed rozpoczęciem procesu urządzania wnętrz nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że na rynku istnieje naprawdę wiele czasopism dotyczących tego tematu. Zaczęłam je intensywnie przeglądać w poszukiwaniu inspiracji oraz wskazówek technicznych. Chyba całkiem nieźle udało mi się wyciągnąć najistotniejsze kwestie, bo ostateczny efekt aranżacyjny bardzo mi się podoba. Poświęciła mu wprawdzie dużo czasu, jednak niczego nie żałuję. Pomoc profesjonalisty z biura projektowego w tym przypadku nie okazała się być potrzebna.

Rady znalezione w internecie nie zawsze się sprawdzają, jeśli chodzi o aranżację.

Nieco gorzej czasy aranżacji domu wspomina Michał. Rad oraz inspiracji szukał w internecie.

Na stronach oraz forach internetowych można znaleźć właściwie wszystko… Jednak niesie to ze sobą spore ryzyko, bo niektóre informacje zwyczajnie się wykluczają. Część porad architektonicznych zdaje się być pisana przez kompletnych amatorów. Nie ukrywam, że samodzielne urządzenie trochę mnie oraz moją żonę przerosło. Dlatego ostatecznie zwróciliśmy się do biura projektowego, które przedstawiło sprawdzone pomysły, idealne do wdrożenia w naszym nie najmniejszym przecież lokum.

Inspiracji do urządzenia poszczególnych pomieszczeń szukałam w wielu źródłach.

Dla Anny inspiracją w urządzaniu wnętrz stało się bardzo wiele źródeł – katalogi sklepów z meblami, strony internetowe biur architektonicznych czy wspomniane już fachowe czasopisma.

Mimo faktu korzystania z naprawdę różnych informacji, styl urządzenia mojego mieszkania wydaje mi się być dosyć spójny. Jestem z niego bardzo dumna, bo wszystkie dodatki dobierałam samodzielnie. Wprawdzie aranżowanie było dla mnie dość nerwowym doświadczeniem, jednak ostatecznie wydaje mi się, że poradziłam sobie z tą koniecznością całkiem nieźle.