Podłogi są ważnym elementem wykończenia wnętrz oraz aranżacji pomieszczeń, istnieje wiele różnorodnych rodzajów podłóg, które bywają stosowane w domach.

Wykładzina dywanowa – najczęściej przybijana jest lub przyklejana na podłoża. Jej zaletą jest przede wszystkim miękkość, ciepło oraz przyjemność stawania na nią gołą stopą. Problem stanowi natomiast utrzymanie jej w czystości, oraz konieczność wymiany co kilka – kilkanaście lat, wykładzina bowiem się niszczy i nie wygląda efektowni. Dbając o czystość należy ją regularnie odkurzać oraz raz na jakiś czas wyprać.

Parkiet – wykonany jest z drewna, które może występować pod różną postacią, od dużych i szerokich desek, po niewielkie deszczułki. Parkiet stanowi niezwykle elegancki sposób na wykończenie pomieszczenia. Jest także niebywale trwały i może służyć dziesięciolecia. Utrzymanie go w czystości nie jest trudne, wymaga jednak użycia specjalistycznych środków do pielęgnacji parkietu a raz na jakiś czas powinien być cyklinowany.

Panele – są to najczęściej imitujące parkiet materiały wykończenia wnętrz. Zbudowane są z warstw, które mają zapewnić ich trwałość. Panele są stosunkowo tanim (przynajmniej w porównaniu do parkietu) sposobem wykończenia wnętrz, są łatwe w użytkowaniu oraz utrzymaniu czystości. Ich największą wadą jest mniejsza niż w przypadku parkietu trwałość. Łatwo jest je zarysować czy wgnieść.

Płytki łazienkowe – zostały omówione we wcześniejszym artykule, tutaj należy o nich wspomnieć jedynie to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości i stosunkowo trwałe.