Generalnie z reguły mówi się o tym, że membrany dachowe wykorzystuje się przy poddaszach użytkowych. Jednocześnie zanim skreślisz ten rodzaj folii dachowych ze swojej listy zakupów w www.fuhmateo.pl/kategoria,membrany-dachowe,24,0.htm , to zastanów się czy na pewno chcesz to zrobić.

 

Membrany na dachu domu w mieście
Membrany na dachu domu

 

Alternatywą dla membran dachowych są folie nisko-przepuszczalne. Jednak z nimi jest pewien problem – są one dosyć trudne w montażu. Konieczne jest często stosowanie różnego rodzaju wkładek wentylacyjnych, oraz tworzenia szczelin. Jednak to utrudnia proces budowy i zwiększa koszty z nią związane.

 

 

Dlatego też w przypadku poddaszy użytkowych wykorzystanie membran dachowych jest lepszym pomysłem. Natomiast co z poddaszem nieużytkowym? Tutaj zawsze radzę się zastanowić czy aby na pewno to poddasze zawsze będzie nieużytkowe. W wielu przypadkach są plany by w przyszłości zagospodarować je. W takim przypadku według mnie lepiej postawić na membrany dachowe. Natomiast jeżeli masz pewność, że w przyszłości nigdy nie będziesz zamieniał swojego poddasza w poddasze użytkowe, to również się zastanów nad membranami dachowymi. Zapewniają one dodatkową izolację, co wpływa pozytywnie na koszty związane z ogrzewaniem domu.