Decydując się na zakup armatury do łazienki z tzw. górnej półki, chcemy aby jak najdłużej utrzymała ona swój blask oraz aby nam służyła wiele lat, a przynajmniej dopóki nam się nie znudzi. O ile utrzymanie baterii łazienkowej w dobrym stanie technicznym nie jest wcale aż tak trudne, o tyle utrzymanie jej pięknego wyglądu może się okazać kłopotliwe.

Sam sposób czyszczenia kranu powinien wynikać przede wszystkim ze specyfiki sprzętu oraz materiałów, z których została wykonana. Producent w karcie produktu zazwyczaj zamieszcza sposób konserwacji. Jeśli jednak takiej informacji nie zamieszczono, baterie łazienkowe należy czyścić delikatnymi środkami.

Warto również wykonać próbę w niewidocznym miejscu, ale w przypadku armatury ciężko znaleźć niewidoczną część. Innym sposobem może być sprawdzenie, z jakiego materiału została wykonana. Jeżeli nie ma takiej informacji na opakowaniu, należy sprawdzić, jeszcze przed montażem, wewnętrzną stronę baterii łazienkowej oraz wszelkie łączenia, a jeśli to możliwe to ją rozkręcić. Bezwzględnie należy unikać środków chemicznych zawierających substancje ścierne lub żrące, gdyż mogą uszkodzić delikatną powierzchnię.

Jeżeli chcemy, aby nasze baterie łazienkowe długo wyglądały jak nowe, wybierajmy renomowanych sprzedawców, np. Homekoncept.SHOP/produkty/lazienka/baterie.html, gdyż często możemy natknąć się na mało odporne produkty z Chin.

Dodaj komentarz