Jeśli chodzi o gruntowe wymienniki ciepła to mamy ich mnóstwo rodzajów. W firmie Wojwent najpopularniejszym z nich jest ten wykonany z rur. Zbudowany jest on za pomocą specjalnych ruch, wbitych w podłoże gruntowe. Cała konstrukcja może przypominać labirynt z rur, ale na szczęście większość z nich jest niewidoczna. W przypadku tego rodzaju wymiennika ciepła ważny jest obszar na jakim chcemy rozdysponować instalację. Jeśli chodzi o ten rodzaj dostarczania powietrza, to jest on zdecydowanie największy. Może on objąć teren nawet o wiele większy niż nasze małe gospodarstwo domowe. Warto więc również pomyśleć o zainstalowaniu go na terenie, np. gospodarstwa rolnego, bądź małej firmy.

 

Jeśli chodzi o gruntowe wymienniki ciepła to mamy ich mnóstwo rodzajów - mówi specjalista.
Jeśli chodzi o gruntowe wymienniki ciepła to mamy ich mnóstwo rodzajów.

 

Nie ma problemu aby z jednego układu zrobić nawet kilka i połączyć całą połać gruntu w jedną małą ciepłownię. Jest to jak najbardziej możliwe, ale należy pamiętać o odpowiedniej rzeźbie terenu aby umożliwić nieskrępowany niczym przepływ ciepła. Rury położone zbyt nisko, bądź wysoko mogą nie spełnić swojej roli – szczególnie w przypadku kiedy powietrze będzie zbyt wilgotne.

 

 

Najistotniejszą rzeczą w gruntowych wymiennikach ciepła jest ich konserwacja. Co jakiś czas należy wymienić w niej filtry aby nie doprowadzić do spadku jej jakości i efektywności. Chcemy przecież aby do naszego domostwa dostawało się prawdziwe czyste powietrze, a nie te przypominające wyziewy starej klimatyzacji. Jeśli podejdziemy do tematu na poważnie to nasz gruntowy wymiennik ciepła będzie nam długo służył.