Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu popularne były duże, a można nawet powiedzieć że ogromne domy. Dzisiaj coraz częściej wybierane są projekty małych domów. W tym artykule opowiem Ci o moich przypuszczeniach dlaczego dzisiaj właśnie takie domy najchętniej wybieramy.

Natomiast jeżeli zależy Ci na tym by wybrać projekt małego domu, to zajrzyj do oferty firmy https://www.e-domy.pl/male-domy.html , a z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jednak teraz przechodzimy do głównego tematu.

 

 

Dlaczego dzisiaj projekty małych domów są popularne?

  • Mniejsze rodziny – dzisiaj najpopularniejsze modele rodziny to 2+1, albo 2+2. Rzadko decydujemy się na większą ilość dzieci. Coraz rzadziej widzimy osoby, które decydują się na większe rodziny. Gdy osoba nie planuje zakładać dużej rodziny to również projekt dużego domu nie jest konieczny, natomiast idealny jest w takiej sytuacji projekt małego domu.
  • Budujemy bardziej ekonomicznie – dzisiaj myślimy bardziej przyszłościowo i ekonomicznie. Nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na dom, który nie jest nam potrzeby. Wybieramy projekty małych domów, bo zapewniają nam wszystko czego potrzebujemy i to bez zbędnych wydatków, które tylko niepotrzebnie obciążają nasz budżet.

 

Małe jednorodzinne domy na wsi
Projekt małego domu na wsi

 

  • Jesteśmy leniwi – a jak wiadomo duży dom, to dużo sprzątania. Projekty małych domów oznaczają mniejszą powierzchnie do sprzątania. Brzmi jak głupi powód, jednak dla wielu osób ma on duże znaczenie
  • Dużo czasu spędzamy poza domem – praca, atrakcje w mieście. Dzisiaj wiele czasu spędzamy poza swoim domem, dlatego też projekt małego domu pozwala w nim zmieścić wszystko czego potrzebujemy

 

Zaprojektowany mały dom z ogrodem na wsi
Zaprojektowany mały dom z ogrodem

 

Projekty małych domów są tańsze w realizacji – a dla wielu osób budowa domu to inwestycja na całe życie. Dlatego też muszą oni zmieścić się w określonym budżecie

To są według mnie najważniejsze powody, dla których ludzie dzisiaj często wybierają projekty małych domów. Dla Ciebie mam tylko jedną radę – wybierz taki projekt domu, który Ci się podoba i zaspokaja twoje potrzeby.