W dzisiejszych czasach bardzo popularny jest trend różnego rodzaju ekologii. Dbanie o środowisko stało się po prostu modne i wiele różnych firm stara się w swoich produktach i usługach mniej, lub bardziej pokazać, że sprzyjają środowisku.

 

Ten trend rozwija się również jeżeli chodzi o budowę domów. Coraz popularniejsze wśród klientów zamawiających w firmie www.e-domy.pl/projekty-domow.html/ gotowe projekty energooszczędnych domów, dzięki którym ich właściciele nie tylko oszczędzają pieniądze, ale również dbają o środowisko.

Projekty domów z basenem coraz bardziej popularne wśród ludzi
Projekty domów z basenem coraz bardziej popularne

 

Czy energooszczędne domy to tylko chwytliwe hasło?

Absolutnie nie. Energooszczędność w domach przekłada się bezpośrednio na koszty utrzymania takiego domu – zapewnia specjalista. Opłacalność wyboru takich projektów domu rośnie z każdym rokiem od ukończenia budowy. Dzięki temu nawet jeżeli koszty budowy są droższe, to na przestrzeni czasu zwracają się one z nawiązką.

 

Zaprojektowany basen w domu nowoczesnym
Zaprojektowany basen w domu

 

A czym właściwie wyróżniają się energooszczędne projekty domów:

  • Posiadają panele słoneczne, które zmniejszają zapotrzebowanie na zużycie prądu i energii cieplnej potrzebnej m.in. do ogrzania wody
  • Posiadają system rekuperacji
  • Są wyposażone w system mechanicznej wentylacji
  • Posiadają podwyższone parametry izolacyjne

 

Oczywiście nie każdy projekt domu energooszczędnego posiada wszystkie te elementy. Jednak to są właśnie 4 elementy, dzięki którym można uczynić dom bardziej energooszczędnym, a więc tańszym w utrzymaniu bardziej przyjaznym środowisku.