Jeszcze kilka lat temu nie przykładano aż tak dużej uwagi do aranżacji terenów wokół domu. Okazuje się, że było to dla nas – właścicieli posiadłości – drugorzędne. Dziś wiele się w tej kwestii zmieniło. Doceniamy estetykę i chcemy podziwiać ją nie tylko wewnątrz swoich mieszkań, ale również w ogrodach. To właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się dziś firmy brukarskie. Kostka brukowa to prawdziwe zwieńczenie dzieła dla osób, które troszczą się o nienaganny stan swoich działek. Dziś postaramy się przytoczyć kilka inspiracji na jej wykorzystanie.

Zanim jednak do tego przejdziemy zwróćmy uwagę na samych specjalistów

Firm brukarskich jest dziś naprawdę mnóstwo. Specjaliści w tym zakresie działają w każdym mieście a ceny ich usług są naprawdę wysokie. Niestety, jak w każdym przypadku, tak również i w tym, możemy natknąć się na ludzi, którzy uważają, że brukarstwo jest proste i nie potrzebne są żadne umiejętności, aby podołać oczekiwaniom klientów.

Jak więc weryfikować firmę zanim zdecydujemy się nawiązać z nią współprace?

Po pierwsze – wstępna rozmowa

Już po niej będziemy w stanie wykreować sobie jakąś konkretną opinię na temat brukarza. Spróbujmy dowiedzieć się wszystkiego na temat wykorzystywanych technologii, doświadczenia i innych czynników. Jeżeli brukarz będzie posługiwał się profesjonalną terminologią i na każde nasze pytanie odpowie z dużą pewnością siebie to znak, że mamy do czynienia z fachowcem.

Po drugie – sprawdzajmy portfolio

Dziś prawie każda firma brukarska posiada własną stronę internetową. Można na niej znaleźć nie tylko cennik usług, czy pobieżnie opisaną ofertę, ale również galerię zdjęć dotychczasowych realizacji.

Po trzecie – zwracajmy uwagę na cenę

Bynajmniej nie chodzi tu o wybór firmy najtańszej. Zaniżone stawki mogą świadczyć o braku kompetencji, zawyżone niekoniecznie będą dowodem najwyższe jakości.

Po czwarte – sprawdzajmy opinie klientów, które znajdziemy chociażby w sieci

Istnieje mnóstwo stron, tematycznych for internetowych i grup dyskusyjnych, w których to można znaleźć ciekawe opinie na temat poszczególnych firm. Nie inaczej jest w przypadku brukarzy.

Jeśli również Ty szukasz profesjonalistów, którzy zatroszczą się o Twój ogród to zajrzyj na stronę – bruki-krakow.com.pl.

Wiedząc już jaka firma nadaje się do wykonania dla nas usługi, możemy dowiedzieć się jak wykorzystać kostkę brukową do aranżacji swojego ogrodu.

Podjazd

Dziś prawie każdy posiada własny samochód, dla którego potrzebny jest utwardzony podjazd. Wykonany z kostki brukowej będzie stabilny i trwały. Mnóstwo osób wciąż decyduje się na kliniec, niemniej jednak prędzej czy później drobne kamyczki zaczną rozpryskiwać się po całym ogrodzie i drodze dojazdowej a to będzie skutkowało koniecznością częstego sprzątania i inwestowania w kolejne partie kamienia.

Ścieżki 

Wytyczanie ścieżek na ogrodzie (na przykład tych prowadzących do altan) stało się ostatnio bardzo modne. Dzięki temu nie tylko urozmaicamy wystrój ogrodu, ale przede wszystkim chronimy również trawnik, który także powinien zawsze prezentować się pięknie.

Granice skalników i roślinności

Dzisiaj w aranżacji ogrodów bardzo modne jest tworzenie skalniaków i skupisk roślinnych, które należy w miarę wyraźny sposób odgrodzić od terenu użytkowego ogrodu. Kostka brukowa może w tym bardzo pomóc. Dodatkowo jeśli skalniak usypany jest otoczakiem lub korą kostka będzie stanowiła dla nich barierę i zapobiegnie ich ciągłemu rozsypywaniu się. Dzięki temu teren wokół domu zawsze będzie prezentował się nienagannie.